Wizyta przedstawicieli władz samorządowych rumuńskiego miasta Dorohoi

W dniu 7 kwietnia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli władz samorządowych rumuńskiego miasta Dorohoi w okręgu Botoszany na czele z zastępcą burmistrza Konstantinem Borsukiem, którzy przybyli  w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski, Sekretarz Powiatu Pan Waldemar Pijar oraz przedstawiciele Powiatu, Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska oraz  Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Rumunia.  Celem wizyty była chęć rozwinięcia współpracy pomiędzy Polską i Rumunią. Rumuni, którzy zamierzają stworzyć u siebie strefę ekonomiczną odwiedzili Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów – Dworzysko, zapoznali się z zasadami selekcji i naborem przyszłych inwestorów, zasadami funkcjonowania firm na terenie Parku, a także zdobyli wiedzę na temat ulg podatkowych w związku z włączeniem Parku „Rzeszów – Dworzysko” do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec, która oferuje przedsiębiorcom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.