VIII Edycja konkursu interdyscyplinarnego język angielski i matematyka "OMNIBUS 2016"

VIII Edycja konkursu interdyscyplinarnego język angielski i matematyka  "OMNIBUS 2016"

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie byli organizatorami VIII edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” dla uczniów z gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Uczestnicy reprezentowali powiaty: brzozowski, przeworski, rzeszowski i przemyski. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych.

Wzięło w nim udział 12 szkół gimnazjalnych: Zespół Szkół nr 1 w Bachórzu, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy, Publiczne Gimnazjum w Dubiecku, Zespół Szkół w Dydni, Zespół Szkół w Dynowie, Zespół Szkół nr 2 w Harcie, Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, Zespół Szkół w Krzywczy, Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu, Zespół Szkół w Niebocku, Zespół Szkół w Nozdrzcu, Zespół Szkół w Wesołej. Łącznie w konkursie rywalizowało 80 uczniów (40 osób język angielski i 40 osób matematyka) przygotowanych przez 26 nauczycieli.

W dniu 19 maja 2016 r. odbyła się kategoria – język angielski. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli z poszczególnych gimnazjów oceniła wszystkie prace, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Adam Fijałka z Zespołu Szkół w Dydni (opiekun Anetta Wójcik),

II miejsce: Michał Pyra z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Agnieszka Szybiak),

III miejsce: Maryla Bodnar z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy (opiekun Tamara Ryzner),

III miejsce: Kajetan Blama z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Iwona Kiełbasa),

III miejsce: Kacper Kafara z Gimnazjum w Niebocku (opiekun Salomea Golla),

Wyróżnienia:

Agnieszka Kłosowska z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Iwona Kiełbasa), Natalia Rozmus z Zespołu Szkół w Dydni (opiekun Elżbieta Kopija – Piskorowska), Natalia Rybczak z Zespołu Szkół w Dydni (opiekun Anetta Wójcik), Patryk Mazur z Gimnazjum w Niebocku (opiekun Salomea Golla), Wojciech Piątek z Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu (opiekun Agnieszka Chruszczyk), Kamila Czerkies z Zespołu Szkół w Dydni (opiekun Anetta Wójcik), Bartosz Owsiany z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Iwona Kiełbasa).

W czasie przerwy konkursowej uczniowie skorzystali z poczęstunku w stołówce szkolnej, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt”(opiekunowie Anna i Jarosław Molowie).

Natomiast w dniu 20 maja 2016 r. odbyła się kategoria – matematyka, komisję konkursową również stanowili nauczyciele z poszczególnych gimnazjów, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Paulina Skrabalak z Zespołu Szkół w Nozdrzcu (opiekun Andrzej Lubiński),

II miejsce: Julia Słaby z Zespołu Szkół w Nozdrzcu (opiekun Andrzej Lubiński),

III miejsce: Hubert Podgórski z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Marek Siekaniec).

Wyróżnienia:

Bartosz Owsiany z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Bogusława Szmul), Patryk Marszałek z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Adam Jagusztyn), Patrycja Jagusztyn z Zespołu Szkół w Nozdrzcu (opiekun Andrzej Lubiński), Maciej Nessel z Zespołu Szkół w Krzywczy (opiekun Renata Zaleska), Wiktoria Stec z Zespołu Szkół w Harcie (opiekun Anna Owsiany), Anna Marszałek z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Bogusława Szmul), Hubert Kozdra z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Marek Siekaniec).

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu, jego uczestnicy mogli obejrzeć pokaz specjalnie przygotowany przez uczniów kl. 2TI – 4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk (opiekun Wojciech Hamerla). Został zaprezentowany budynek naszej szkoły w wersji Minecraft. Szkołę „zbudował” uczeń Robert Bomba z klocków w świecie gry, ponadto uczniowie przedstawili też inne ciekawe aplikacje oparte w technologii Google Cardboard Aplikacje Cardboard, które dają dostęp do rzeczywistości wirtualnej na smartfonie. Pokazane zostały również roboty z serii lego mindstorms, którymi można sterować za pomocą pilota, aplikacji na smartfona lub programem zapisanym na nośniku wewnętrznym, które zostały zakupione w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” (był to projekt systemowy realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Uczestnikom konkursu zostały przedstawione eksponaty wydrukowane w technologii 3D, oraz krótka lekcja programowania w programie Scratch. Mieli także możliwość zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”, uczestnicy obu kategorii (7 osób) także nagrody specjalne, szkoły i opiekunowie podziękowania. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych przepiękne nagrody ufundowane przede wszystkim przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, a także Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Dyrekcję szkoły, Nadleśnictwo Dynów, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz osoby prywatne. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!

 

Uczniom, ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok na IX edycję konkursu!!