II Podkarpackie Pokazy Lotnicze Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele

Do grona przyjaciół imprezy, zorganizowanej z okazji 65-lecia Politechniki Rzeszowskiej, 70-lecia Aeroklubu Rzeszowskiego oraz 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, należy także Powiat Rzeszowski.

Powietrzne akrobacje mistrzów lotnictwa oraz moc innych atrakcji zgromadziły tysiące osób. Swoje umiejętności pokazały najlepsze grupy akrobacyjne, m.in  słynni „FireBirds” oraz  „Żelazny”. Prezentowano również wyroby Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu: gaśnicze Dromadery, które zrzuciły bomby wodne, wielozadaniowy samolot M-28 oraz śmigłowiec S-70i Black Hawk. Uzupełnieniem lotniczych atrakcji były wystawy sprzętu modelarskiego i bezzałogowców, służb mundurowych i ratowniczych, jak też pokazy w locie samolotów zakupionych z funduszy europejskich i dronów.

Obchodzone z tak dużym rozmachem, na terenie powiatu rzeszowskiego, jubileusze podkreśliły współzależność i konieczność współpracy prężnie działającego środowiska naukowo-badawczego z samorządem lokalnym.