X MISTRZOSTWA PODKARPACIA W PŁUKANIU ZŁOTA

Głównym punktem programu – jak wskazuje nazwa imprezy – były zawody w płukaniu złota. Uczestnicy tych zmagań, przeszkoleni przez Członków Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi, rywalizowali w następujących kategoriach: Złoty Powiat – Starostwa Województwa Podkarpackiego, Samorządowcy kontra Organizacje Pozarządowe, Kobiety kontra Mężczyźni oraz Rodzinne potyczki. O tytuł Złotego Powiatu walczyły reprezentacje starostwa krośnieńskiego, dębickiego, ropczycko – sędziszowskiego, strzyżowskiego, miasta Rzeszowa, a także Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Zwycięzcą tej konkurencji zostali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krośnie. Rywalizacjom towarzyszył występ zespołu SŁOWIANY, a gwiazdą wieczoru był Zespół POWER PLAY. Nie zabrakło też innych atrakcji, jak chociażby pokazu kaskaderskich umiejętności grupy Blizzard, który wprowadził publiczność w klimat średniowiecznego turnieju rycerskiego.

Powiat Rzeszowski reprezentowali: Joanna Nieroda, Joanna Szawara, Jakub Prokop i Michał Łazarów.