77 rocznica wybuchu II wojny światowej w Rzeszowie

II wojna światowa była największą i najokrutniejszą wojną w historii świata. Zginęło w niej ponad 60 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów Polaków. Wczoraj (czwartek – 01.09) w całym kraju obchodzono 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Podczas uroczystości pod kościołem garnizonowym w Rzeszowie przypomniano, że Niemcy nie były jedynym agresorem. 17 września czyli niedługo potem, straszliwy cios w plecy Polakom zadały wojska armi radzieckiej, zaś Rzeczpospolita mimo licznych sojuszy nie otrzymała żadnego wsparcia.

W czasie obchodów 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej odczytany został apel pamięci, była też salwa honorowa. Pod tablicami upamiętniającymi żołnierzy walczących w obronie Ojczyzny złożono wieńce i kwiaty. W imieniu Starosty oraz Zarządu Powiatu Rzeszowskiego kwiaty złożyła delegacja Powiatu.