XXII sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego kadencji 2014-2018

W poniedziałek (05 wrzesnia 2016 r.) odbyła się sesja zwyczajna Rady Powiatu Rzeszowskiego. Podczas obrad podjęto uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu powiatu na rok 2016.

Wśród wielu poruszanych tematów na sesji podjęto uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy partnerskiej w zakresie warunków i trybu współpracy przy realizacji projektów infrastrukturalnych pn. "Przebudowa dróg powiatowych" :

• Rzeszów – Św. Rocha – Chmielnik,
  • Kielnarowa – Chmielnik – Zabratówka,
  • Widełka – Budy Głogowskie – Głogów Małopolski,

oraz "Przebudowa dróg gminnych":

• Siedliska – Broniakówka,
  • droga nr 151712 Boguchwała,
  • Borek Stary Sklepiska,
  • Borek Stary Kanada,
  • Kielnarowa Obszary Kanada

W trakcie poniedziałkowej sesji podjęto również ważne ustawy z zakresu szkolnictwa:

• w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu pt. "Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych",