Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

Zwieńczeniem Odpustu ku czci M.B. Rzeszowskiej, przeżywanego pod hasłem "MARYJA, MATKA MIŁOSIERDZIA", była sprawowana w Ogrodach Bernardyńskich uroczysta Suma pod przewodnictwem J.E.Ks.Abpa Adama Szala z Przemyśla wraz z homilią. Eucharystię w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej Ksiądz Arcybiskup jako nowy ordynariusz sprawował po raz pierwszy. W koncelebrze byli także J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny i Bp Edward Białogłowski, Księża Infułaci, Ks. Dziekan. Licznie przybyli także Ojcowie z bernardyńskich klasztorów, kapłani z miasta Rzeszowa wraz z pielgrzymkami oraz osoby konsekrowane i wielu czcieli Matki Miłosierdzia i Pani Rzeszowa.

W szczególny sposób w tym dniu pielgrzymowali do Matki Bożej przedstawiciele władz, Służby Mundurowe oraz Rodziny składając zarazem w procesji swoje dary serca.

Kazania w tym uroczystym dniu głosił Ks. prał. Ireneusz Folcik.
Na zakończenie, w imieniu władz naszej zakonnej prowincji o. Józef Kachel OFM, wikariusz,  w serdecznych słowach podziękował Abp Adamowi Szalowi za przewodniczenie, Księżom Biskupom i kapłanom za wspólną Eucharystię, przedstawicielom władz i służbom mundurowym za obecność i współpracę, wiernym za modlitwę a stróżom Sanktuarium z o. Rafałem Klimasem OFM na czele za całoroczną pieczę i posługę u stóp Pani Rzeszowa.
Uroczyste błogosławieństwo zakończyło Mszę św., po której odbył się piekny koncert pieśni patriotyczno-religijnych w wykonaniu Zespołu SOUL z Sanoka.
O godz. 21.00 odśpiewano Apel Maryjny i nastąpiło rozesłanie pielgrzymów z Bożym błogosławieństwem udzielony przez o.Kustosza Sanktuarium.
 

Powiat Rzeszowski reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Skarbnik Powiatu Danuta Gargała. Na uroczystości obecny był również Dyrektor Powiatowego Urzedu Pracy w Rzeszowie – Adam Panek.