Uroczyste otwarcie nowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Górnie

Uroczyste otwarcie nowego budynku  Domu Pomocy Społecznej w Górnie

Inwestycja ta zrealizowana została w oparciu o środki z budżetu państwa i Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.
Uroczystość odbędzie się w dniu 21 września 2016 r., o godzinie 10:00.
Rozpocznie ją uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jana Wątrobę w kaplicy głównej przy SPZZOZ „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie, ul. Rzeszowska 5

Całkowity koszt projektu:  2 292 914,72 zł, w tym dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa zadania z obszaru pomocy społecznej: 1 306 092,35 zł

Okres realizacji rzeczowej projektu:  wrzesień 2015 –  czerwiec 2016 rok
Powierzchnia zabudowy: 741,87 m2
Powierzchnia użytkowa: 657,87 m2

W ramach realizacji projektu w Domu Pomocy Społecznej w Górnie wybudowano pawilon mieszkalny przeznaczony dla 30-tu pensjonariuszy. Posiada on osiem pokoi trzyosobowych  i trzy pokoje dwuosobowe, wszystkie z łazienkami dla osób niepełnosprawnych, a także pomieszczenia takie jak: kuchnia, jadalnio – świetlica, gabinet zabiegowy, gabinet lekarski, pokój terapii zajęciowej, pokój wyciszeń, pokój pielęgniarek, łazienki ogólne, pomieszczenia porządkowe, pomieszczenia socjalne dla personelu, pralnio – suszarnia oraz magazyny: pościeli czystej, brudnej oraz środków czystości.

Budynek został w pełni wyposażony. W ramach projektu zakupiono meble do pokoi mieszkalnych tj.: łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, szafki przyłóżkowe, szafy, komody; meble do gabinetów, kuchni, świetlico – jadalni, a także regały magazynowe, szafki szatniowe, sprzęt AGD i RTV, pościel, koce i wyposażenie kuchni: zastawę stołową, garnki itp.

Projektant: Zespół Usług Projektowych Adam Wojtan, 35-064 Rzeszów, ul.Targowa 3
Architekt: mgr inż. arch. Grzegorz Słapiński