XIV FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UCZESTNIKÓW WTZ „I JA POTRAFIĘ BYĆ AKTOREM"

Wystąpiły grupy przybyłe z Białobrzegów, Starej Wsi, Zgłobnia, Tarnobrzega, Gorzyc, Leżajska, Dębicy, Huzeli, Ropczyc, Przemyśla, Korytnik, Bobrowej Woli, Sanoka, Brzostka oraz Stalowej Woli. Widzowie mogli obejrzeć w sumie 15 przedstawień. Ta niecodzienna impreza odbyła się już po raz czternasty. Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Młodzież Sprawna Inaczej, której prezesem jest Pani Anna Dębska założycielka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zgłobniu. Festiwal Twórczości Artystycznej „I ja potrafię być aktorem” to prezentacja ogromnego talentu, jaki drzemie w osobach sprawnych inaczej. Spotkanie to zyskało już wielu przyjaciół i instytucji, które doceniają oraz wspierają działalność warsztatów terapii zajęciowej. Na festiwalu nie zabrakło wielu ważnych gości. Swoją obecnością zaszczycił po raz kolejny znany aktor Artur Barciś, który pełnił funkcję przewodniczącego jury. Ze szczególnie żywą reakcją publiczności i uznaniem festiwalowego jury spotkała się sztuka w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zgłobniu, którzy reprezentowali powiat rzeszowski. Spektakl pn. „Między nami jaskiniowcami” okazał się bezkonkurencyjny i to zespołowi ze Zgłobnia przypadła najwyższa nagroda.