Przyznano nagrody w ramach konkursu "Budowa Roku 2015 Podkarpacia"

Przyznano nagrody w ramach konkursu "Budowa Roku 2015 Podkarpacia"

W dniu 5 października 2016 r. w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się Gala Finałowa konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2015”. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, sekretarz Województwa Podkarpackiego Lesław Majkut, przewodniczący Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów Andrzej Depa oraz przewodniczący Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Zbigniew Detyna.

Wykład okolicznościowy pt. „Warunki tworzenia architektury” przygotowała i wygłosiła mgr inż. arch. Alicja Strojny.

Podczas gali przyznano nagrody w kategoriach: budynek usługowy, obiekt w komunikacji podkarpacia, obiekty mieszkalne, oświata i kultura, służba zdrowia, obiekty użyteczności publicznej, obiekty zmodernizowane, infrastruktura miejska, odnawialne źródła energii, głęboka termomodernizacja.

Powiat Rzeszowski jako Inwestor otrzymał:

nagrodę II stopnia w kategorii „Oświata i kultura” za budowę Maneżu przy Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie,

nagrodę I stopnia oraz tytuł budowy roku 2015 w kategorii „Obiekt w komunikacji podkarpacia” za most drogowy z kompozytów FRP na rzece Ryjak w Błażowej k. Rzeszowa w ciągu ulicy Pułaskiego, w kilometrze 22+304 drogi powiatowej nr 1411R,

nagrodę II stopnia w kategorii „Obiekt w komunikacji podkarpacia” za inwestycję pn. „Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo – Technologicznego Rzeszów – Dworzysko”.

 

Cieszymy się i serdecznie dziękujemy, za to uznanie dla Powiatu Rzeszowskiego!