"ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM 3 PODKARPACKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ"

"ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM 3 PODKARPACKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ"

Ustalenia Szczytu NATO w dniach 8-9 lipca 2016 roku pokazały, że państwa sojusznicze są w każdej chwili gotowe wspomóc nas w chwilach zagrożenia zewnętrznego. Jednakże my Polacy winniśmy naszym przodkom pamięć o ich poświęceniu w walce o wolną Rzeczpospolitą, a także sami w chwili obecnej powinniśmy być gotowi do obrony Rzeczypospolitej., wspierania działań w zakresie ochrony lokalnych społeczności, zgodnie ze słowami roty przysięgi wojskowej "za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić". Temu mają służyć powstające Wojska Obrony Terytorialnej, w których swój udział może mieć każdy obywatel Rzeczypospolitej.

Propozycję słuzby w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, kierujemy do Panstwa jako mieszkańców okolic Rzeszowa, bo własnie w tym mieście powstaje pierwsza jednostka obrony terytorialnej w Polsce. jako jedni z pierwszych moga Państwo złożyć deklarację, do służby w batalionie obrony terytorialnej, któy związany będzie z Rzeszowem, powiatem łancuckim i rzeszowskim.

Jeśli są Panstwo zainteresowani służbą w jednostkach BOT niezbędnych informacji udzieli Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie ul. Konopnickiej 5 w godzinach pracy; poniedziałek-wtorek od 7.30 do 17.30, środa-piątek od 7.30 do 15.30; telefonicznie 261 156 102, 261 156 122 lub e-mail: wkurzeszow@wp.mil.pl.

Można również spotkać się z przedstawicielami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w każdy wtorek w godzinach 15:00 – 17:30 oraz w każdą środę i czwartek w godzinach 10:00 – 13:00 w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie, ul. Konopnickiej 5.