25 lat Diecezji Rzeszowskiej

25 lat Diecezji Rzeszowskiej

 „To jest wielkie zadanie, jakie stoi przed człowiekiem:

pójść odważnie do świata; kłaść podwaliny pod przyszłość,

by była otwarta na Dobrą Nowinę!”

Święty Jan Paweł II

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele farnym w Rzeszowie, której przewodniczył Jego Ekscelencja biskup rzeszowski Jan Wątroba, a w koncelebrze uczestniczyli biskupi: Kazimierz Górny i Edward Białogłowski oraz ponad stu księży diecezjalnych i zakonnych. Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski. Pod koniec Mszy św. w murach świątyni rozbrzmiał „Hymn dziękczynny na 25-lecie Diecezji Rzeszowskiej”, specjalnie napisany na tę okazję przez Krystynę Rzucidło. Hymn został wykonany przez zespół „Młody Duch i Przyjaciele” z Górna. Po uroczystej Mszy zebrani udali się do Filharmonii Podkarpackiej, gdzie miał miejsce jubileuszowy koncert.

"Tak wspaniała rocznica to okazja do dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dobro. Dziękujemy za wszystkie dzieła kształtujące naszą jedność z kościołem katolickim, a także za troskę i pasterzowanie wiernym skupionym w parafiach tej części naszego regionu.

Prosimy o dalszą służbę wiernym tej diecezji oraz Chrystusowi, a także o trwanie w dziele nowej ewangelizacji i głoszeniu daru odkupienia każdemu człowiekowi." – mówił podczas uroczystości Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Podczas uroczystości biskup rzeszowski Jan Wątroba wręczył jubileuszowe tryptyki 54 osobom świeckim zasłużonym dla diecezji rzeszowskiej. Autorem jubileuszowych tryptyków jest Krzysztof Brzuzan – absolwent Wydziału Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, od wielu lat związany z Rzeszowem.

 

Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną Diecezji Rzeszowskiej:

http://www.diecezja.rzeszow.pl/2017/03/oto-ide-25-diecezji-rzeszowskiej/

 

Fot. Tadeusz Poźniak