IV Przegląd Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”

Towarzystwo Społeczno- Kulturalne „Strażowianie„

Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Antoniego w Strażowie

Rada Sołecka sołectwa Strażów

Zapraszają na IV Przegląd Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”, który odbędzie się 04.06.2017 roku w Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski  w Strażowie.

O godz.16.00 rozpoczniemy Mszą św. a po niej nastąpi koncert Pieśni Maryjnych. Na Mszy św. o godz. 16:00 będzie śpiewał Chór Kantylena z Rzeszowa.

Zgłosiło się 130 wykonawców w tym: 16 solistów, 4 duety i 5 chórów z różnych stron naszego regionu.

Celem  przeglądu jest przypomnienie i poznanie najpiękniejszych polskich Pieśni Maryjnych, promocja chórów i solistów naszej gminy, wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych a także zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego.

Przegląd ma formę otwartą. Wstęp wolny.

Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki a opiekunowie dyplomy i pamiątkowe statuetki. Dla wszystkich uczestników i gości przygotowujemy bezpłatny poczęstunek. Dla dzieci słodki deser.

Patronat medialny IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” objęli Nowiny Gazeta Codzienna, nowiny24, Radio Via i Str@żów.pl.

Sponsorami tegorocznego IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 są: Gmina Krasne, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Express Bank Spółdzielczy O/Krasne, Auchan Krasne, Radna Powiatu Rzeszowskiego Renata Gaweł, Podkarpacki Zakład Szkolenia BeHaPol Grzegorz Morycz.