Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

W pracy na rzecz potrzebujących spotykamy się po prostu z drugim człowiekiem, który zawsze potrzebuje czegoś więcej niż tylko technicznie poprawnej opieki, potrzebuje bowiem człowieczeństwa i serdecznej uwagi. Dlatego tak ważna jest rola ludzi, którzy stoją u boku tych, którzy codziennie zmagają się z niepełnosprawnością.

Święty Jan Paweł II

 

Sobotnie uroczystości były kolejną, XVII edycją organizowanych co roku w Powiecie Rzeszowskim Dni Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. Tegoroczna edycja miała miejsce na pięknie przygotowanym stadionie w Gminie Sokołów Małopolski. Do Sokołowa Małopolskiego w tym dniu zjechali niepełnosprawni z całego powiatu wraz ze swoimi rodzinami i opiekunami. Uroczystą Mszę Świętą odprawił dla zebranych Ksiądz Prałat Wikariusz Biskupi Jan Szczupak. Obecni byli również przedstawiciele rządu m.in. Aleksander Bobko – Senator RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stanisław Ożóg – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Mieczysław Miazga – Poseł na Sejm RP. Nie zabrakło oczywiście przedstawiciela Władz Województwa Podkarpackiego w osobie Stanisława Kruczka – Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz przedstawicieli Powiatu Rzeszowskiego na czele z Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim, Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Rzeszowskiego Stanisławem Obarą wraz z wiceprzewodniczącym Tadeuszem Chmielem. Patronat Honorowy nad imprezą objął Jego Ekscelencja Biskup Jan Wątroba.

Po raz siedemnasty osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami i bliskimi z powiatu rzeszowskiego mogły wspólnie bawić się w plenerze, łamiąc przy tym społeczne stereotypy postrzegania niepełnosprawności. Spotkanie miało charakter dużego rodzinnego pikniku, a organizatorzy zadbali o wiele atrakcji z zabawą taneczną włącznie.