„Dynów jedną śpiewającą rodziną”

„Dynów jedną śpiewającą rodziną”

W sobotę 11 listopada w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, już po raz szósty odbył się wieczór patriotyczny pod hasłem „Dynów jedną śpiewającą rodziną”. Organizatorem tego wydarzenia było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Około godziny 18 w hali zaaranżowanej na kawiarenkę ,pojawiali się pierwsi goście, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polskim polonezem w wykonaniu zespołu tanecznego dorosłych działającego przy Liceum, prowadzonego przez p. dyrektor Elżbietę Klaczak- Łach. Po nim wszyscy zebrani odśpiewali rotę. Wielu wzruszeń dostarczył przybyłym program artystyczny „Bo wolność to jest tyle, ile nas poległo I wolność to jest tyle ile nas  dziś żyje” w wykonaniu licealnej młodzieży (instrumentaliści: Julia Wandas, Kamil Spławiński, Michał Daraż, Radosław Słaby, Piotr Rebizak, wokaliści: Aleksandra Sacharzec, Alicja Frańczak, Ewa Gajewska, Magdalena Witkowska, Wiktoria Siry, Bartosz Tereszczak, recytatorzy: Martyna Kłyż, Weronika Kryczyk, Celestyna Blama, Hubert Kozdra). Następnie na scenie pojawili się uczniowie dynowskiego gimnazjum w paradzie historyczno-literackiej, prezentujący stroje z XIX wieku oraz muzykalna rodzina Państwa Maziarzów, którzy zaśpiewali utwór, „Wojenko, wojenko”. Raz jeszcze pokazał się zespół taneczny, tym razem w skocznym krakowiaku. Po prezentacjach scenicznych wszyscy zebrani wspólnie śpiewali piękne polskie pieśni patriotyczne. W przerwie można było raczyć się smakołykami, kawą i herbatą serwowanymi w w kawiarence oraz zakupić śpiewniki i kotyliony przygotowane przez młodzież działającą w Spółdzielni Uczniowskiej powstałej w tym roku przy szkole.

Wszystkim gościom, tak licznie przybyłym w progi naszego liceum, serdecznie dziękujemy. Miło nam, że co roku liczba śpiewających się powiększa. Nasza szkoła jest otwarta na tego rodzaju inicjatywy. Już dziś zapraszamy na kolędowanie po dynowsku.

Podziękowania należą się również uczniom czuwającym nad odpowiednim nagłośnieniem i techniczną stroną przedsięwzięcia-Michałowi Pyrze, Bartoszowi Słyszowi, Karolowi Wandasowi oraz Patrykowi Pantołowi.

tekst: Katarzyna Kłyż

zdjęcia: Alicja Kielich