X PODKARPACKA KONFERENCJA ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO

X PODKARPACKA KONFERENCJA ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO

Dnia 15 listopada 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie  odbyła się X Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego, organizowana przez Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” w Świlczy. Tematyka Konferencji dotyczyła ekologicznej hodowli bydła, trzody chlewnej i drobiu.

Otwarcia Konferencji i przywitania gości dokonał Piotr Puchalski, Prezes Związku Stowarzyszeń „ Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” oraz Adam Dziedzic, Wójt Gminy Świlcza. W dalszej części uczestnicy wysłuchali wykładów.

Na konferencji nie zabrakło uczniów Technikum z ZST-W z Trzciany. Młodzież z klas I, II i III, kształcąca się w zawodzie technik weterynarii wraz z opiekunem Panią Karoliną Koszelą, wysłuchała wykładów obejmujących zagadnienia rolnictwa ekologicznego w produkcji zwierzęcej. Uczniowie mieli możliwość przyswojenia tej popularnej i ważnej obecnie tematyki, poprzez uczestnictwo w konferencji i dyskusję z zaproszonymi producentami rolnymi. Prelegenci mówili o zasadach żywienia zwierząt w ekologicznej hodowli oraz o regulacjach prawnych w zakresie ekologicznej hodowli bydła, trzody chlewnej i drobiu.

Obsługę gastronomiczną Konferencji przygotowali i przeprowadzili uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem Pani Aleksandry Bieszczad – Ochał i  Pani Agaty Paśko. Przygotowali oni zakąski, sałatki, ciastka i potrawy z produktów ekologicznych, wydane w formie „ szwedzkiego stołu”. Obsługiwali również gości w trakcie konferencji, podając napoje gorące: kawę i herbatę oraz ciasta ekologiczne. Na zakończenie wydano danie główne, którym był ekologiczny bigos.
Uczniowie wykazali się dobrą znajomością  zasad obsługi klienta oraz organizacji konferencji. Potrawy podawali zgodnie z zasadami obsługi, prawidłowo też przeprowadzili obsługę przerwy kawowej.

 

Galeria zdjęć

 

Tekst: Aleksandra Bieszczad-Ochał i Karolina Koszela
Fotografia: Aleksandra Bieszczad-Ochał, Agata Paśko i Karolina Koszela