Kolejne ogromne sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Kamil Nowak, uczeń kl. 3TPS (4 – letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) za pracę pt. „Tułacze losy Józefy Wrotniak, czyli Siostry Stelli od Najświętszego Sakramentu” został nagrodzony wyróżnieniem I stopnia w Międzynarodowym Konkursie pod hasłem: „Historia Jednej Fotografii” organizowanym przez Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Przedstawiona przez niego historia Józefy Wrotniak, czyli Siostry Stelli ukazująca jej bardzo ciekawe życie obfitujące w liczne miejsca zamieszkania od Pawłokomy przez Syberię, Kazachstan, Iran, Nowa Zelandię, Włochy po Warszawę. Przysłanych prac było bardzo dużo, a nadsyłane były nawet spoza granic Polski. Prace nagrodzone zostaną wydrukowane we wspólnej książce.

Ponadto Karolina Sowa z kl. 4THL (4 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk) zdobyła I miejsce w konkursie literackim w kategorii proza w XXV edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej organizowanych przez III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Sukces to wielki tym bardziej, że w jury zasiadali wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego – krytycy literaccy, którzy bardzo surowo oceniali zgłoszone przez uczestników prace. Cieszymy się sukcesem „Pluszowego misia” autorstwa Karoliny Sowy.

Ale to nie koniec sukcesów. Krystian Ziemba z klasy 1TL (4 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk) został laureatem I miejsca w Konkursie Plastycznym „KARTKA ŚWIĄTECZNA” organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku- Niedobczycach. Jego praca konkurowała z kartkami wykonanymi przez młodzież powyżej 16 roku życia i dorosłych więc tym bardziej należy docenić ten sukces!!.

Nagrodzonym i opiekunce Pani Katarzynie Mol serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Tekst: Halina Cygan