Kolejne sukcesy Magdaleny Boroń

Styczeń 2018r. rozpoczął się od kolejnych sukcesów uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie  – Magdaleny Boroń z kl. 2THL (4 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną: edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne).

26.01.2018r. w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbył się XI Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej. Jego organizatorami było Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej oraz Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie – Magdalena Boroń z klasy 2THL (4 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną: edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne) zdobyła w nim II miejsce!!!, prezentując profesjonalny warsztat muzyczny oraz doskonałą znajomość języka angielskiego. Magdalena zaprezentowała tradycyjną angielską kolędą "O come all ye faithful", zyskując uznanie jury, w skład którego wchodzili zawodowi muzycy oraz nauczyciele języków obcych. Jury oceniało poprawność językową wykonywanych utworów, stopień trudności utworu pod względem językowym i muzycznym, dobór repertuaru, walory głosowe i muzykalność, interpretację i aranżację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawowali: J. E. Ks. Biskup Jan Wątroba, ks. Daniel Koryciński – Dyrektor Muzeum im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego, Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Józef Kardyś – Starosta Powiatu Kolbuszowskiego oraz Jan Zuba – Burmistrz Miasta i Gminy Kolbuszowa. Patroni medialni konkursu to: Katolickie Radio „Via" w Rzeszowie, „Twoje Radio Cmolas”, „Niedziela Rzeszowska”, Gazeta Codzienna „Nowiny”, „Korso Kolbuszowskie” oraz miesięczniki: „Przegląd Kolbuszowski” i „Ziemia Kolbuszowska”.

Natomiast w dniu 27.01.2018r. odbył się XXI Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym Magdalena Boroń, kolejny rok z rzędu zdobyła I miejsce !!! oraz "Złotą bombkę". Magdalena zaprezentowała dwie kolędy we współczesnych  aranżacjach: "Pasterze mili" oraz "Kolędę Maryi", a ich wykonanie zostało docenione przez jury oraz publiczność.

Do obu konkursów uczennicę przygotowała Pani Kinga Oleksa – Skubisz – nauczycielka języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst: Halina Cygan, Foto: Kinga Oleksa - Skubisz