I Festiwal Futsalu

I Festiwal Futsalu

W dniu 10 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Świlczy odbył się I Festiwal Futsalu Rudnianka Urwisy zorganizowany dla dzieci szkół  podstawowych przez Klub Sportowy „Rudnianka” oraz Stowarzyszenie „Wspólnie dla Rudnej Wielkiej”.

Zespół Rudnianka Urwisy powstał w październiku 2017 r. przy Szkole Podstawowej w Rudnej Wielkiej. Jego pomysłodawcą był trener Łukasz Kłeczek, który postanowił  umożliwić młodym sportowcom spełniać swoje marzenia związane ze sportem.  Idea powstania drużyny to nie sam sport ale również propagowanie zdrowego stylu życia oraz uczenie zasad fair play. 

W sobotniej imprezie, oprócz Urwisów,  wzięły udział drużyny: Mrowla Mrowlanka,  Bratek Bratkowice, Lech Poznań Football Academy Rzeszów i Stal Rzeszów. Dzieci wykazały się niesamowitym zaangażowaniem, energią, poświęceniem jak również radością z gry. Było mnóstwo bramek, zwrotów akcji i zabawnych sytuacji. Dla wszystkich, którzy oglądali turniej z trybun, była to prawdziwa uczta dla oczu i ducha. Tak naprawdę nie liczył się wynik poszczególnych meczy ale to, że dzieci cieszyły się grą, mogły spotkać się z zawodnikami z innych szkół których łączy wspólna pasja – piłka. 

Festiwal uświetnił występ zespołu tańca nowoczesnego „Koloret” którego  założycielką i jednocześnie choreografką jest Pani Ewa Chmaj. Specjalnymi gośćmi byli tez funkcjonariusze Policji, którzy wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa oraz dali możliwość wszystkim chętnym „przymiarki” stroju bojowego policjanta.
Nie zabrakło również przedstawicieli ze Starostwa Powiatowego w Rzeszowie jak i Gminy Świlcza, którzy chętnie uczestniczyli w przygotowaniu imprezy jak również brali czynny udział w zabawach prowadzonych przez znanego i lubianego komentatora sportowego Pana Marka Grzesika, który relacjonował przebieg każdego meczu. 

Organizatorzy zapewniają, że będą kolejne edycje Festiwalu! Do zobaczenia!