I Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" - rozstrzygnięty.

I Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" - rozstrzygnięty.

Inicjatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum matematyki p. J. Krajcarska, p. I. Sarnicka, p. M. Pelc-Chochrek, p. Z. Tesznar, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Do nich właśnie skierowany był konkurs. Miał za zadanie popularyzację wiedzy, kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Innym jego celem było także motywowanie do nauki uczniów uzdolnionych w kierunku przedmiotów ścisłych i zachęcenie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

W turnieju uczestniczyło 16 uczniów gimnazjum z 6 gimnazjów powiatów rzeszowskiego i brzozowskiego, którzy zmagali się w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu wyłonienie 10 półfinalistów, polegał na rozwiązywaniu zadań w formie testu zamkniętego i zadań otwartych. Drugi etap był oparty na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10. Była to bezpośrednia rywalizacja 10 uczestników, z których do ścisłego finału przechodziło 3 najlepszych. Uczestnik, który zdobył największą liczbę punktów był zwycięzcą turnieju. Oto oni:

1 miejsce – Albert Dańko ze Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu

2 miejsce – Maciej Majewski ze Szkoły Podstawowej w Łubnie

3 miejsce – Justyna Toczek ze Szkoły Podstawowej w Hłudnie

Konkurs dał uczniom możliwość rywalizacji i wyróżnienia się na forum różnych szkół. Pomógł nawiązać współpracę ze szkołami podstawowymi.

Finaliści otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe drobiazgi. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju oraz gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom sukcesów.