Zakończono III edycje Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”.

9 marca 2018 roku w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbyła się III edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Zmagania konkursowe 31 recytatorów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych oceniała komisja w składzie: p. Bożena Pasieka- pracownik Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Bożena Kokoszka-nauczycielka języka polskiego. P. Sabina Urbanek- nauczycielka języka polskiego, p. Irena Świderska- nauczycielka języka polskiego, p. Jan Niemaszko- aktor, współpracownik Polskiego Radia Rzeszów. Poziom wystąpień konkursowych był bardzo wysoki.

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie reprezentowała Martyna Kłyż, która zajęła II miejsce. Laureatka odebrała nagrodę z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch. Do sukcesu Martyny przyczyniła się polonistka p. Katarzyna Kłyż, która przygotowywała uczennicę do konkursu oraz towarzyszyła jej podczas zmagań w Ropczycach. Gratulujemy! Należy nadmienić, że etap powiatowy tego turnieju dla uczniów szkół Powiatu Rzeszowskiego odbył się już po raz drugi w dniu 1 marca 2018 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie przy dużym wsparciu organu prowadzącego szkołę.