V PONADREGIONALNY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Rzeszowski. W zmaganiach wzięło udział jedenaścioro uczniów z siedmiu szkół kształcących w zawodzie technik usług fryzjerskich. Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie reprezentowny była przez Karolinę Chmiel, uczennicę III klasy, oraz Klaudię Dorosz, uczennicę klasy II.

Klasyfikacja wyników przedstawiała się następująco:

Karolina Chmiel – ZST – W Trzciana – I miejsce;

Patrycja Pająk – Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu – II miejsce;

Klaudia Dorosz – ZST – W Trzciana – III miejsce.

Wyróżnienie i nagrodę specjalną Starosty Rzeszowskiego otrzymała, wytypowana przez przedstawicieli Starostwa, Karolina Chmiel.

W tym dniu odbył się również konkurs z udziałem uczniów gimnazjów i klas szóstych szkół podstawowych z Powiatu Rzeszowskiego pod hasłem „Fantazyjna fryzura z warkoczem”. On także został objęty patronatem Starosty Rzeszowskiego. W konkursie wystartowało dziewięć uczestniczek.

I. miejsce w konkursie zajęła Gabriela Baran ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach; Wiktoria Jakubiec ze Szkoły Podstawowej z oddziałem gimnazjalnym w Rudnej Wielkiej zajęła II miejsce; Julia Trzeciak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bratkowicach uplasowała się na III. miejscu.

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Wójta Gminy Świlcza, otrzymała Gabriela Baran ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach.

Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody, a każdemu uczestnikowi konkursu wręczono pamiątkowy dyplom i upominek. Zmagania przyszłych adeptów sztuki fryzjerskiej zostały uatrakcyjnione występem tanecznym Moniki Meńko i Michała Kopczyńskiego oraz koncertem skrzypcowym w wykonaniu Klaudii Lisowskiej, uczennicy klasy IV TW.

Za oprawę wizualną imprezy odpowiadało Starostwo Powiatowe w Rzeszowie we współpracy z firmą RM24.pl