73. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.

73 lata temu o godzinie 23:01 czasu środkowoeuropejskiego wszystkie siły lądowe, morskie i powietrzne będące pod dowództwem niemieckim zaprzestały działań wojennych, co oznaczało zakończenie II Wojny Światowej w Europie.

Podczas wtorkowych uroczystości przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą odczytano uroczysty apel pamięci, oddano salwę honorową poległym żołnierzom oraz złożono wieńce i wiązanki pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

Powiat Rzeszowski podczas wtorkowych uroczystości reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Wicestarosta Marek Sitarz.

Po zakończonej cześci oficjalnej zaproszeni goście udali się na ul. 3go Maja do budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy "Tobie Ojczyzno:  Z dziejów Oddziałów Podhalańskich".