III PARAOLIMPIADA DZIECIĘCA

III PARAOLIMPIADA DZIECIĘCA

„Wygrywający nigdy się nie poddaje” – te słowa napisane przez Pana Rafała Wilka w Kronice Paraolimpiady Dziecięcej „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”, w pełni oddają zaangażowanie z jakim walczyli uczestnicy zawodów sportowych rozegranych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu.

Olimpijczycy zmagali się w 10 konkurencjach. Unihokej, „sadzenie ziemniaków” czy kręgle to tylko niektóre z nich. 50 uczniów z 16 szkół i 2 przedszkoli powiatu rzeszowskiego, dopingowanych przez rodziców, nauczycieli, opiekunów i wolontariuszy a przede wszystkim przez Gościa Specjalnego Pana Rafała Wilka, fantastycznie poradziło sobie z postawionymi przed nimi zadaniami i WSZYSCY ZOSTALI ZWYCIĘZCAMI!!! Medale olimpijskie na szyjach zawodników zawiesił Pan Rafał, zaproszeni goście, reprezentujący Starostwo Powiatowe, Gminę Boguchwała i fundację Podaruj Miłość, wręczyli pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki. Po uroczystym zaśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, mali sportowcy udali się na poczęstunek, by zregenerować siły przed zabawą prowadzoną przez wodzireja.

Wydarzenie dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i pokazało, że dla człowieka, który poświęca się swoim marzeniom, nie ma żadnych ograniczeń. Uśmiech na twarzach dzieci, łzy wzruszenia w oczach rodziców i opiekunów niech będą nagrodą dla wszystkich, którzy wsparli III Paraolimpiadę.

Z tego spotkania płynie przesłanie, że najważniejsze jest to, by zauważać dziecko, człowieka a nie jego niepełnosprawność czy inność. Jak podkreślił Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski „sukcesy uczestników Paraolimpiady są dowodem na to, że każdego dnia możemy zrobić wiele rzeczy, które zmieniają na lepsze otaczający nas świat”.

Jadwiga Król