XIX Powiatowy Rajd Turystyczny – Gorce, 18 – 19 maja 2018 r.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział sześćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z czterech szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej z Dynowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Dynowa, Zespołu Szkół w Sokołowie Młp., Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie oraz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie.

Rajd odbył się w Gorcach w dniach 18 – 19 maja 2018 r. W pierwszym dniu imprezy jej uczestnicy ruszyli na pieszą wycieczkę na trasie: Koninki – Suchy Groń (1043 m) – Czoło Turbacza (1259 m) – Schronisko PTTK na Turbaczu – Hala Długa – Kiczora 1282 m) – Hala Młyńska – Wierch Znaki – Ochotnica Górna.

Po wędrówce grupa rajdowa udała się na nocleg do  Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Ustrzyk w Ochotnicy Górnej.

Drugiego dnia rajdu uczniowie przeszli trasę: Ochotnica Dolna – niebieskim szlakiem turystycznym na południe – wzniesienie 979 m – Lubań (1211 m) – Pasterski Wierch (1100 m) – Czerteż (995 m) – Baszta (440 m) – Tylmanowa.

Rajd miał zapewnioną obsługę przewodnicką, którą wykonywało trzech przewodników Koła Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał okolicznościową czapkę przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie oraz przewodnik „Poznaj Gorczański Park Narodowy” autorstwa Pani Krystyny Popko-Tomasiewicz (wydawnictwo zostało przekazane nieodpłatnie dla uczestników rajdu przez Gorczański Park Narodowy).