Międzynarodowa firma inwestuje na terenie Parku „Rzeszów – Dworzysko”

Międzynarodowa firma inwestuje na terenie Parku „Rzeszów – Dworzysko”

Innowacyjne stoły obrotowe oraz systemy transportu liniowego stanowiące istotne komponenty automatycznych linii produkcyjnych – to główne produkty wytwarzane przez tę firmę. Na miejsce budowy zakładu WEISS.Solutions wybrał nowoczesny Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” zarządzany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

WEISS.Solutions to firma należąca do rodzinnej Grupy WEISS z siedzibą w Buchen, w Niemczech. Oprócz Niemiec, WEISS inwestuje także w USA i Chinach. W Polsce firma miała do tej pory jedynie biuro konstrukcyjne w Krakowie. Teraz zdecydowała się, że w Rzeszowie wybuduje zakład produkcyjny. Pierwsze dokumenty i deklaracje w tej sprawie zostały właśnie podpisane.

Powstaną nowe miejsca pracy

Nowy zakład będzie produkował nie tylko innowacyjne stoły obrotowe oraz elementy potrzebne do automatyzacji linii przemysłowych. Powstanie tutaj także centrum inżynierii, w którym przygotowywane będą projekty nowych urządzeń. Na terenie Parku firma wykupiła na swoją inwestycję działkę o powierzchni 2,2 ha.

Uwe Weiss, szef firmy, wyjaśnia, dlaczego WEISS.Solutions postanowiła inwestować właśnie w tym regionie i w tym miejscu. Zwraca m.in. uwagę na dostęp do wysoko wykfalifikowanej kadry, którą gwarantują lokalne szkoły i uczelnie, zwłaszcza Politechnika Rzeszowska. W nowym zakładzie, w ciągu najbliższych 3 lat, znajdzie zatrudnienie ok. 50 absolwentów podkarpackich szkół (zarówno zawodowych, jak i wyższych). Firma będzie zatrudniać: operatorów obrabiarek numerycznych (CNC), mechatroników, automatyków i informatyków.

Wybór miejsca na nowy zakład, czyli Park Naukowo – Technologiczny, również nie był przypadkowy. – Działka położona jest w doskonałym miejscu komunikacyjnym, zapewnia komfort z zakresu infrastruktury.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, tak to komentuje: – Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, i aby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu nasz powiat i region rozwija się i staje atrakcyjny także dla międzynarodowych firm. To właśnie po to, aby zachęcić inwestorów, Powiat Rzeszowski jako jedyny w Polsce zdecydował się na kompleksowe uzbrojenie tego typu terenu.

O Parku…

Park Naukowowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” (powierzchnia – 83,42 ha) rzeczywiście jest wyjątkowy w Polsce.

– Położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: oświetlenie LED, system odgromowy, sieć ciepłownicza, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych, ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Innowacyjnych, dynamicznie rozwijających się firm zamierzających tutaj inwestować, ciągle przybywa…