„Poznajemy Ojcowiznę” 2018

„Poznajemy Ojcowiznę” 2018

W dniach 25 – 27 maja 2018 roku czworo członków Szkolnej Artystyczno – Teatralnej Grupy ANTRAKT (Kamila Bułdak, Kamil Nowak, Paweł Sierant, Karolina Sowa) z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wraz z opiekunami Panią Katarzyną Mol i Panem Jarosławem Molem, pojechało na Centralny Zlot Laureatów w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”, który w tym roku odbywał się w Przeworsku.

Udział w zlocie jest dla laureatów nagrodą i daje możliwość poznania ciekawych miejsc w Polsce. Młodzież zwiedzała kościół Bożogrobców, Zespół Pałacowo- Parkowy i Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku, Zespół Pałacowo- Parkowy w Zarzeczu, jechała kolejką wąskotorową z Przeworska do Bachórza, poznawała historię w Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz była w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie.

Jak co roku wszyscy najbardziej oczekiwali na ogłoszenie wyników, które odbyło się podczas uroczystej gali i było dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie bardzo radosne, gdyż przyniosło im II miejsce w etapie centralnym, w kategorii prac zbiorowych szkół średnich.

Podczas zlotu odbył się także XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny na „Najlepszy produkt turystyczny w regionie” i tu młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie potrafiła tak dobrze zareklamować swoją „małą ojczyznę”, że uzyskała I miejsce! Konkurs ten pozwala uczestnikom nie tylko zgłębiać historię swojego regionu, odkrywać nieznane miejsca ale i daje szansę na wycieczki i poznanie różnych ciekawych osób, które uczą miłości do Polski. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy spędzić miło czas i poznać zabytki Podkarpacia.

Uczniom Ich Rodzicom i opiekunom gratulujemy!