„GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę”

„GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę”

Cała zabawa potrwa trzy miesiące, a w tym czasie można wystartować w dowolnej liczbie rajdów.

10 czerwca zapraszamy na VIII Rajd do woj. podkarpackiego! Spotykamy się w Dybawce tuż obok Przemyśla – i stamtąd wyruszymy na niecodzienny trawers malowniczym i wciąż mało znanym szlakiem w głąb Pogórza Przemyskiego. Niewątpliwie będzie to jeden z najbardziej wymagających etapów w tegorocznej Edycji – patrząc na profil, bez ryzyka można nawet ocenić, że „na papierze” najtrudniejszy Dystans pełny: 108 km; łączne przewyższenie: 1.920 m. Choć tych kilka solidnych podjazdów nawet dla okazjonalnych kolarzy nie powinno stanowić zbyt wielkiej przeszkody, to już tempo ich pokonywania może się tu bardzo różnić.

W tle rowerowych zmagań z urokami krajobrazu rozegra się także pasjonująca walka o nagrody, bowiem na zdobywcę największej ilości punktów w Klasyfikacji Generalnej Cyklu czeka sprzęt sportowo-turystyczny o wartości 3,5 tys. zł! W odróżnieniu jednak od zwykłych zawodów, o główne wygrane niekoniecznie będą rywalizować najszybsi Uczestnicy, a raczej ci, którym ta zabawa najbardziej przypadnie do gustu i… sprawi najwięcej frajdy ? Atrakcyjnych nagród, upominków i wyróżnień będzie oczywiście dużo więcej, a ich łączna pula przekroczy 30 tys. zł!

Wydarzenie rozgrywane jest pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Opis trasy, harmonogram dnia, mapę oraz garść przydatnych informacji można znaleźć na podstronie wydarzenia: http://rajdydlafrajdy.pl/edycja-2018/podkarpackie oraz https://www.facebook.com/rajdydlafrajdy/, a także w naszym Strava-Klubie: www.strava.com/clubs/287421/group_events/325988 (chętni znajdą tam ślad trasy do pobrania).