Regionalna Konferencja dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego

Patronatem konferencję objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, a  poprowadzona została przez Członków Zarządu BGK oraz wybitnych ekspertów.  Powiat Rzeszowski wystąpił w roli Partnera Wydarzenia. Konferencja BGK skierowana była do osób mających wpływ na rozwój gospodarczy regionów. Do udziału zaproszono przedsiębiorców, przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedstawicieli administracji.

Tematem panelu dyskusyjnego konferencji było: Podkarpacie – IT, a przemysł ciężki?

W charakterze prelegentów wzięli udział m.in. major Rocco A. Spencer – emerytowany oficer piechoty Armii Stanów Zjednoczonych, Wojciech Myślecki – doradca Prezesa Rady Ministrów, członkowie kadry zarządzającej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Konferencja miała na celu propagowanie i wspieranie współpracy między samorządem terytorialnym i przedsiębiorcami oraz wcielaniem w życie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem państwa polskiego w średnio- i długofalowej polityce gospodarczej. Tak aby przez wymianę doświadczeń samorządowcy w swojej pracy byli bardziej przedsiębiorczy, a przedsiębiorcy w szerszym stopniu uwzględniali społeczny wymiar prowadzonej działalności gospodarczej.