XVIII Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

XVIII Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

W pracy na rzecz potrzebujących spotykamy się po prostu z drugim człowiekiem, który zawsze potrzebuje czegoś więcej niż tylko technicznie poprawnej opieki, potrzebuje bowiem człowieczeństwa i serdecznej uwagi. Dlatego tak ważna jest rola ludzi, którzy stoją u boku tych, którzy codziennie zmagają się z niepełnosprawnością.

Święty Jan Paweł II

 

Sobotnie uroczystości były kolejną, XVIII edycją organizowanych co roku w Powiecie Rzeszowskim Dni Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. Tegoroczna edycja miała miejsce na pięknie przygotowanym stadionie w Mogielnicy w Gminie Boguchwała. Do Mogielnicy w tym dniu zjechali niepełnosprawni z całego powiatu wraz ze swoimi rodzinami i opiekunami. Uroczystą Mszę Świętą odprawił dla zebranych Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba Obecni byli również przedstawiciele rządu m.in. Krystyna Wróblewska – Poseł na Sejm RP. Nie zabrakło oczywiście przedstawiciela Władz Województwa Podkarpackiego w osobie Stanisława Kruczka – Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego wraz z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzym Cyprysiem.

Powiat Rzeszowski reprezentował Starosta Rzeszowski Józef JodłowskiWicestarosta Marek Sitarz wraz z Przedstawicielami Zarządu  Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również Pani Bogusława Wybraniec, która reprezentowała rodziców osób niepełnosprawnych. Specjalne podziękowania poprzez Panią Krystynę Wróblewską na jej ręcę złożył Prezydent RP Andrzej Duda. 

Po raz osiemnasty osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami i bliskimi z powiatu rzeszowskiego mogły wspólnie bawić się w plenerze, łamiąc przy tym społeczne stereotypy postrzegania niepełnosprawności. Spotkanie miało charakter dużego rodzinnego pikniku, a organizatorzy zadbali o wiele atrakcji z zabawą taneczną włącznie.