Polsko- słowacki obóz wędrowny w Tatrach Słowackich

W dniach 01-05.10.2018 r. grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wraz z opiekunką panią Eweliną Marszałek wzięła udział w obozie wędrownym po Tatrach Słowackich zorganizowanym w ramach Projektu INT/EK/KAR/1/II/A/0102 pn. „Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza wśród młodzieży” .Celem projektu był wzrost świadomości walorów przyrodniczych i wzbudzenie w młodych ludziach potrzeby obcowania ze środowiskiem naturalnym obszarów pogranicza; jak również nawiązanie przyjacielskich stosunków pomiędzy polska i słowacką młodzieżą. W obozie uczestniczyła również grupa dziewczyn ze szkoły średniej ze Svidnika na Słowacji. W programie obozu młodzież odwiedziła m.in. Dolinę Małej Zimnej Wody, Chatę Terryho, Smokoviec, Chatę Zamkovskeho, Popradske Pleso, Łomnicę. Uczestnicy obozu byli zachwyceni urokiem Wysokich Tatr Słowackich.

Mimo ogromnego zmęczenia i trudu włożonego w codzienną wędrówkę, góry zachwyciły wszystkich swym jesiennym pejzażem i górską potęgą. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, przewodniczce i pilotowi za piękne wspomnienia, które na długo zostaną w naszej pamięci.