"Promocja aktywności w środowisku dzieci i młodzieży"

"Promocja aktywności w środowisku dzieci i młodzieży"

W dniu 27.03.2019 r. w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie odbyła się konferencja w ramach projektu „Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza wśród młodzieży” realizowanego przez Powiat Rzeszowski wraz z miastem Svidnik na Słowacji. 

Goście mogli posłuchać licznych wykładów i prelekcji:

Na konferencji obecny był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Skarbnikiem Powiatu Rzeszowskiego Danutą Gargała. Wśród zaproszonych gości znalazli się Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, insp. Bogusław Kania Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, a także wójtowie i burmistrzowie powiatu rzeszowskiego oraz liczni przedstawiciele oświaty z Polski i Słowacji.

 

  • „Profilaktyka uzależnień – skuteczność programów profilaktycznych” – Katarzyna Bukała – psycholog, psychoterapeuta, realizator programów profilaktycznych

  • „Cyberprzemoc – opis zjawiska i aspekty prawne”  – mł. asp. Jerzy Ossoliński – koordynator policyjnych działań profilaktycznych na terenie woj. podkarpackiego, odpowiedzialny m. in. za wdrożenie programu profilaktycznego "Cyberbezpieczni"

  • „Turystyczne Drogi i Bezdroża – nowe trendy w turystyce dzieci i młodzieży” – Łukasz Mróz – doktor nauk o Ziemi, w zakresie geografii, wykładowca i nauczyciel akademicki

  • „Z Tarnicy na Mount Everest – pasje życiowe jako czynnik rozwoju osobowości dzieci i młodzieży” – Łukasz Łagożny himalaista, autor książki „Jak długa jest noc”