Woda na swojej drodze niczego nie oszczędziła wdzierając się do gospodarstw domowych oraz niszcząc infrastrukturę drogową na terenie powiatu.

Do tej pory nieprzejezdne są trzy drogi powiatowe.

  • Droga 1401R, relacji Chmielnik – Jarząbki – Borówki: woda uszkodziła most w Chmielniku.
  • Droga 1416R, relacji Tyczyn – Nowy Borek – Błażowa: uszkodzony został duży przepust.
  • Droga 1425R, relacji Dylągówka – Szklary: uszkodzony został duży przepust w Szklarach.

Ponadto, uszkodzone zostały jeszcze cztery drogi powiatowe ale są one częściowo przejezdne. Są to:

  • droga 1400R, relacji Kielnarowa – Chmielnik – Zabratówka: uszkodzony jest most,
  • droga 1427R, relacji Piątkowa – Futoma – Ulanica – Dynów: uszkodzony został most i dwa duże przepusty,
  • droga 1432R, relacji Dynów – Sielnica: uszkodzone są dwa mosty,
  • droga 1419R, relacji Grzegorzówka – Wólka Hyżnieńska – Hadle Szklarskie: uszkodzony został duży przepust i dwa mniejsze, doszło tam też do oberwania skarpy.

Spośród gmin powiatu rzeszowskiego największe straty dotknęły gminę Chmielnik, gdzie zostało podtopionych 71 domów, zalanych 70 studni oraz 7 przepompowni ścieków.

Duże zniszczenia są też w gminie Hyżne, gdzie woda zalała budynek biurowy i halę warsztatową Zakładu Usług Komunalnych. Ponadto woda wdarła się do ośrodka zdrowia i budynku GOSiR w Dylągówce oraz podmyła tamtejszą remizę. Zalane zostały podpiwniczenia szkoły w Grzegorzówce oraz remiza w Szklarach. We wszystkich sołectwach gminy Hyżne zostały podmyte drogi gminne i przepusty pod tymi drogami.

W gminie Dynów zostało podtopionych 7 gospodarstw. Powstały ogromne szkody w infrastrukturze drogowej. Efekt powodzi w gminie Tyczyn to uszkodzonych 28 dróg gminnych i zalanych 15 budynków mieszkalnych. W gminie Błażowa woda zalała 10 budynków oraz w różnym stopniu zniszczyła 25 dróg gminnych.

Ogółem nagła nawałnica spowodowała wielomilionowe straty w Powiecie Rzeszowskim. Obecnie trwa całościowe podliczanie szkód wyrządzonych przez żywioł. Od piątku, przez cały weekend, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski odwiedził wszystkie miejsca w powiecie dotknięte przez powódź. Towarzyszył on również Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który na miejscu oglądał skalę zniszczeń w naszym powiecie i województwie.