Ponad 400 tys. zł dla DPS-u w Górnie

Pieniądze w ramach programach „Lepsze jutro” zostały przyznane przez  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Docelowo 51 Domów Pomocy Społecznej w regionie otrzyma ogółem 24 mln zł które zostaną przeznaczone m.in. na zatrudnienie dodatkowej kadry pracującej na rzecz mieszkańców DPS oraz dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników już zatrudnionych, bezpośrednio pracujących z pensjonariuszami DPS. Pieniądze zostaną wykorzystane także na zakup środków ochrony indywidualnej (m.in. rękawic jednorazowych, maseczek  i gogli ochronnych, przyłbic, kombinezonów, fartuchów, płynów do dezynfekcji, ochraniaczy na obuwie, termometrów bezdotykowych, itp.) oraz zakup sprzętu i wyposażenia związanego z walką z COVID-19 (m.in. ozonatorów,dekontaminatorów, lamp bakteriobójczych, mat dezynfekcyjnych, łóżek, parawanów medycznych, koncentratorów tlenu, ssaków elektrycznych, itp).

Woj.

Fot Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego