Ponad 16 litrów krwi oddano podczas akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie

Ponad 16 litrów krwi oddano podczas akcji krwiodawstwa  w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie

Do Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przyjechał zespół wyjazdowy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Pełnoletni uczniowie i pracownicy szkoły, a także mieszkańcy Dynowa i okolic jak zwykle nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. 53 osoby odpowiedziały na zaproszenie organizatorów do udziału w akcji oddawania krwi. Pobór krwi odbywał się od godz. 9:00 do godz. 15:30. Wprawdzie nie wszyscy, którzy zgłosili się, mogli dzisiaj zostać krwiodawcami (czasem decydowały drobne kwestie zdrowotne, a czasem zbyt niskie ciśnienie krwi lub brak możliwości wkłucia się do żyły), ale ważne jest to, że tak wielu ludziom leży na sercu zdrowie i życie innych.

Po zakończeniu donacji okazało się, że w sumie zebrano ponad 16 litrów krwi. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które dzisiaj przystąpiły do naszej akcji. To bardzo budujące, że w społeczności szkolnej i lokalnej są ludzie, którzy czynią coś bezinteresownie dla drugiego człowieka – oddając swoją krew, ratują życie innym.

Dziękuję Dyrekcji Szkoły pani Halinie Cygan za możliwość przeprowadzenia akcji krwiodawstwa w ZSzZ w Dynowie oraz Personelowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, który przyjął zaproszenie i dokonał poboru krwi w naszej szkole. Mam nadzieję, że w kolejnych latach także będziemy  kontynuować tak szczytne akcje – mówi koordynator akcji Piotr Marcinek, nauczyciel ZSzZ w Dynowie

Budujące jest to, że kolejna grupa osób, głównie uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, którzy – bezinteresownie chcieli podzielić się najcenniejszym darem jakim jest krew, której nie da się wyprodukować i zastąpić inną substancją.

A tym wszystkim, którzy jeszcze się wahają, czy warto zostać honorowym dawcą krwi, życzymy aby pozbyli się wątpliwości, bo nie ma nic na świecie cenniejszego ponad życie ludzkie.