Warsztaty z zakresu FOTO / VIDEO

W dniach 12-13.10.2020 r. w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego odbyły się warsztaty z zakresu fotografii oraz video-filmowania zorganizowane w ramach projektu „Pogranicze w obiektywie”. Niestety w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią warsztaty odbywały się przy zaostrzonym rygorze sanitarnym oraz udziale strony słowackiej w formie videokonferencji.

Podczas warsztatów młodzież z obydwuy stron granicy miała okazję zapoznać się z różnego rodzaju technikami utrwalania oraz obrabiania obrazu cyfrowego.

W warsztatach uczestniczyła młodzież ze szkół prowadzonych przez Powiat Rzeszowski (Liceum Ogólnokształcące w Dynowie, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Liceum Orólnokształcące w Sokołowie Małopolskim), a także z Miasta Svidnik na Słowacji. Łącznie z warsztatów skorzystało 60 uczniów ze Słowacji i Polski oraz ich opiekunowie.

Realizowane w projekcie warsztaty były kolejnym krokiem do osiągnięcie zamierzonego celu jakim jest zwiększenie świadomości i zainteresowania mieszkańców powiatu rzeszowskiego i miasta Svidnik dorobkiem kulturowym oraz potencjałem przyrodniczym obydwu subregionów, a także pogłębienie dobrych relacji pomiędzy społeczeństwem polskim a słowackim.

Warsztaty zrealizowane były w ramach projektu „Pogranicze w obiektywie” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020.