Europejskie Dni Pracodawców 2020

W dniach 9-13 listopada 2020 r. miała miejsce piąta edycja Europejskich Dni Pracodawców.

Wydarzenie to jest wyrazem polityki europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest nawiązanie kontaktów z pracodawcami w celu poznania ich aktualnych potrzeb oraz przedstawienia oferty świadczonych usług i instrumentów.

Zwykle przy tej okazji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie organizowane były targi pracy, dni otwarte i konferencje.

Niestety rozwijająca się epidemia koronawirusa w znaczny sposób ograniczyła bezpośrednie kontakty, a także doprowadziła do gwałtownych zmian na rynku pracy i stała się przyczyną wielu problemów, z którymi muszą się zmagać i które próbują rozwiązywać przedsiębiorcy i pracodawcy.

O tym, jaki wpływ na rozwój lokalnego rynku pracy ma obecna sytuacja dopytywaliśmy samych zainteresowanych za pośrednictwem rozgłośni Polskiego Radia Rzeszów i Katolickiego Radia VIA.

Zapraszamy do wysłuchania audycji: