21 lutego 2021 r. w Katedrze Rzeszowskiej odbyły się uroczystości upamiętniające  40. rocznicę podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich,  zorganizowane przez NSZZ RI „Solidarność” i Duszpasterstwo Rolników. Mszę świętą  koncelebrowali metropolita przemyski abp Adam Szal, ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny – pierwszy ordynariusz diecezji rzeszowskiej oraz bp Edward Białogłowski. Po mszy św. uczestnicy obchodów złożyli wiązanki przed tablicami poświęconymi arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

W uroczystościach reprezentując Powiat Rzeszowski udział wzięli Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Markiem Sitarzem, Przewodniczący Rady Powiatu  Tomasz Wojton oraz Jurek Faraś Przewodniczący Komisji Spraw Gospodarczych i Transportu, jak również władze województwa Wojewoda Ewa Leniart, Marszałek Władysław Ortyl oraz m.in. parlamentarzyści, uczestnicy strajków, przedstawiciele władz państwowych, samorządowcy, związkowcy oraz mieszkańcy miasta. Podczas ceremonii odczytano listy skierowane do uczestników obchodów od prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera RP Mateusza Morawieckiego.

KPB