Zamiast niepotrzebnych kolejek

Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Rzeszowie uruchomi system kolejkowy, dzięki któremu na wizytę będzie można umawiać się przez internet, szybko i wygodnie. To ten właśnie wydział koncentruje na sobie uwagę mieszkańców powiatu, którzy – na przykład – starają się o pozwolenie na budowę.

Wachlarz zadań realizowanych przez Wydział Budownictwa i Architektury jest bardzo  szeroki. są to m. in. sprawy związane z wydawaniem pozwoleń na budowę/rozbiórkę, zezwoleń na realizację inwestycji drogowych, dot. zgłoszenia robót budowlanych, zgłoszenia budowy sieci lub rozbiórki.

– Ze względu na wzrost liczby interesantów  Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wprowadza internetowy system rezerwacji wizyt w wydziale, który będzie obowiązywać od 1 marca br. W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia bezpieczeństwa interesantów, jak i pracowników urzędu, w Wydziale Budownictwa i Architektury obowiązywać będzie wyłącznie obsługa stron po uprzednim zarezerwowaniu terminu wizyty w systemie internetowej rezerwacji – mówi Andrzej Tur Dyrektor Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.  

Formularz Systemu Kolejkowego aktywny jest od 22 lutego br. Rezerwacja możliwa jest po wejściu na http://kolejka.powiat.rzeszow.pl.

Będzie szybciej i sprawniej

Dzięki Systemowi Kolejkowemu interesanci będą obsługiwani teraz sprawniej i szybciej, ponieważ każdy będzie mógł umówić się na konkretny dzień i godzinę.

Wprowadzony wcześniej system rezerwacji telefonicznej był wprawdzie przydatny, ale okazało się jednak, że to nie rozwiązało wszystkich problemów. Niektórzy i tak musieli czekać w kolejce, co w dobie obostrzeń związanych z pandemią było  rozwiązaniem niewystarczającym. Inni odchodzili „z kwitkiem”, bo akurat skończył się limit przyjęć w danym dniu.

Tego rodzaju system starostwo wdrożyło już wcześniej, np. w wydziale komunikacji. Pomysł okazał „strzałem w dziesiątkę”.

– To znaczące udogodnienie dla mieszkańców. Każde skuteczne rozwiązanie usprawniające działania służb powiatowych jest dla nas wyjątkowo ważne, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy powiatu rzeszowskiego obsługiwani byli tak, jak na to zasługują, czyli sprawnie i profesjonalnie – mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

(pw)