Dożynki w gminie Lubenia

Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Radny Powiatu Rzeszowskiego Wiesław Dudek wzięli udział w Dożynkach gminnych gminy Lubenia. Starosta wraz z wójtem podzielili symboliczny bochen chleba, którym częstowano przybyłych gości i mieszkańców. – Pragnę podziękować wam rolnicy za kultywowanie tradycji poprzez uprawę ziemi. Wasz trud jest zauważalny i doceniany. Te piękne dożynkowe wieńce dowodzą  o zachowaniu polskiej tożsamości i ukazują piękno polskiej wsi – mówił starosta. Podczas dożynkowych uroczystości powiat rzeszowski uruchomił mobilny punt szczepień przeciwko Covid – 19. Każdy z mieszkańców i przybyłych gości miał możliwość zaszczepienia się. Twórcy wieńców otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne przygotowane przez wójta gminy Lubenia Adama Skoczylasa. W tym roku zaprezentowano 8 wieńców.
Woj.