Jubileusz 20- lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego

W czwartek (23 września) w Filharmonii Podkarpackiej, odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Powiat Rzeszowski podczas gali reprezentował Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej oraz przedstawiciele środowisk akademickich i naukowych. Podczas obchodów odbyła się prapremiera utworu symfonicznego skomponowanego specjalnie na tę okazję przez prof. Henryka Jana Botora.

Uniwersytet Rzeszowski działa od 1 września 2001 r. Ustawa Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 czerwca 2001 r. Został utworzony z Wyższej Szkoły Pedagogicznej
w Rzeszowie, rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz rzeszowskiego Wydziału Ekonomii Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Dzisiaj Uniwersytet Rzeszowski jest jedną z  największych uczelni na Podkarpaciu.

Fot.  Ministerstwa Edukacji i Nauki