1.10.1992 - W związku z połączeniem miasta Błażowa i gminy Błażowa, miasta Głogów Małopolski gminy Głogów Małopolski, miasta Tyczyn i gminy Tyczyn oraz odłączeniem Hyżnego od okręgu Sądu Rejonowego w Łańcucie zmienił się obszar właściwości miejscowej Sądu Rejonowego w Rzeszowie objął miasto Rzeszów oraz gminy: Błażowa, Chmielnik, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Lubenia Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn.

1.10.1992 - W związku z połączeniem miasta Błażowa i gminy Błażowa, miasta Głogów Małopolski gminy Głogów Małopolski, miasta Tyczyn i gminy Tyczyn oraz odłączeniem Hyżnego od okręgu Sądu Rejonowego w Łańcucie zmienił się  obszar właściwości miejscowej Sądu Rejonowego w Rzeszowie objął miasto Rzeszów oraz gminy: Błażowa, Chmielnik, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Lubenia Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn.