Jubileusz Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Caritas Diecezji Rzeszowskiej obchodził jubileusz 30-lecia działalności. 7 maja w uroczystościach z tej okazji udział wzięli Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Wydarzenie rozpoczęła dziękczynna msza święta w kościele św. Rocha na rzeszowskim os. Słocina pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Następnie uczestnicy obchodów udali się, na drugą część uroczystości do Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.  Przy okazji jubileuszu wręczone zostały statuetki osobom oraz przedstawicielom organizacji wspierających działania Caritas. Wśród nagrodzonych znalazł się Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej to jedna z największych organizacji charytatywnych działających na Podkarpaciu.  Została ustanowiona dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Górnego dniu 8 maja 1992 roku.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki