Starosta Rzeszowski upamiętnił 79. rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego

W Rzeszowie 4 lipca br. miały miejsce uroczyste obchody 79. rocznicy śmierci Władysława Sikorskiego. W Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie na skwerze przed pomnikiem generała w imieniu Zarządu Powiatu Rzeszowskiego wieniec złożył Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, oddając w ten sposób hołd bohaterowi walk o niepodległą Polskę.

Bóg, Honor i Ojczyna – to słowa, które dla każdego Polaka mają najwyższy wymiar. Niezwykle ważne były również dla generała Władysława Sikorskiego. Sikorski tworzył polskie organizacje niepodległościowe, walczył w Legionach Polskich w trakcie I wojny światowej, zasłynął jako znakomity strateg podczas Bitwy Warszawskiej oraz jako Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w trakcie II wojny światowej.

W trakcie uroczystości odczytano Apel Pamięci Poległych a żołnierze 21. Pułku Brygady Strzelców Podhalańskich oddali salwę honorową dla upamiętnienia 79. rocznicy śmierci generała broni Władysława Sikorskiego.