83. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego i święto WOT

W Rzeszowie 27 września odbyły się obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Powiat Rzeszowski reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Krzyża, natomiast ich dalsza część miała miejsce przy Pomniku Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, gdzie uczestnicy wysłuchali Apelu Pamięci i złożyli wiązanki kwiatów. Obchody upamiętniające powstanie polskiego państwa podziemnego to jednocześnie Święto Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas uroczystości Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej Łukasz Kudlicki wręczył mjr. Stefanowi Michalczakowi ps. ‘Brzoza”, nominację na stopień podpułkownika.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci oraz mieszkańcy.