WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ

WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ

W Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.  W uroczystościach uczestniczyła Lucyna Sokołowska Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.  

Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele oo. Dominikanów. Następnie w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Wydarzenie  było okazją do wręczenia medali, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Nie zabrakło przemówień, a w nich podziękowań, gratulacji i podsumowań.

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej przypada 21 września. To święto pracowników i funkcjonariuszy KAS, ustanowione, by podkreślić znaczenie KAS dla prawidłowego rozwoju gospodarczego naszego kraju, dla bezpieczeństwa finansowego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli Polski i Unii Europejskiej. 

Strukturę KAS w województwie podkarpackim tworzą Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wraz z podległymi 23 urzędami skarbowymi, Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym w Przemyślu z trzema delegaturami oraz 14 oddziałami celnymi.

Na podstawie materiału prasowego PUW w Rzeszowie