Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Błażowej

19 stycznia odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Błażowej, na której gościł m.in. starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Pierwsza w tym roku sesja była okazją do wyróżnienia uzdolnionej młodzieży gminy Błażowa, odnoszącej sukcesy sportowe, muzyczne i naukowe na szczeblu ponad wojewódzkim oraz stypendystów. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Wielgos (SKTS Sochaczew), Jakub Hubka, Emilia Skiba, Julia Kozdraś, Karolina Kozdraś, Weronika Sapa, Julia Sowa, Zuzanna Początek (LZS Kąkolówka – tenis stołowy), Maja Ścibor, Julia Wróbel, Michał Wróbel ( Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie), Alan Chuchla (Szkoła Muzyczna w Błażowej), Mateusz Jamróz, Wiktoria Kulasa, Mateusz Para (LO Błażowa).

W drugiej części sesja przerodziła się w spotkanie noworoczne, w którym udział wzięli m.in. starosta rzeszowski Józef Jodłowski oraz dziekan dekanatu błażowskiego ksiądz Jacek Rawski. W licznym gronie przedstawicieli różnych instytucji i środowisk Błażowej była to okazja do podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń oraz refleksji nad dokonaniami minionego roku. Oprawę artystyczną zapewniła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Piątkowej prezentując najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki.

(s)

Fot. Urząd Miejski w Błażowej