Rozlicz PIT 2022 w powiecie rzeszowskim

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zachęca do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczenia PIT i wsparcia 1,5 % podatku organizacje działające na terenie powiatu rzeszowskiego.

Przystąpienie przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie do projektu „Wspieraj lokalnie”, prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, ma na celu ułatwienie mieszkańcom powiatu rozliczenie podatku dochodowego poprzez udostępnienie im darmowego programu – “PITax.pl Łatwe podatki” w formie online. Platforma umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Zadaniem projektu jest efektywne wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych, szerzenia idei wsparcia podmiotów organizacyjnych oraz prowadzenie kampanii rozliczania PIT-ów na terenie jednostek samorządu terytorialnego.

Lokalne organizacje pozarządowe na co dzień troszczą się o naszą społeczność, będąc wspólnym dobrem. Pamiętajmy o nich podczas rozliczania podatków.

Program dostępny jest za pośrednictwem strony: