XXIII edycja Wojewódzkiego Konkursu "Podkarpacka Tęcza".

W dniu 29 marca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury oceniającego prace w kategorii fotograficznej XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Bajkowe Podkarpacie”. W kategorii fotograficznej należało przygotować samodzielnie 1 fotografię (barwną lub czarno – białą), związaną z hasłem: „Dziecko w obiektywie”.

Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Józef Jodłowski – Starosta Rzeszowski, a jednym z członków jury była Pani Joanna Nieroda – Dyrektor Wydziały Parku Naukowo – Technologicznego i Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i informatycznej oraz w dwóch grupach wiekowych (szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa).

W dniu 29 marca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii fotograficznej. Warunkiem udziału w kategorii fotograficznej było przygotowanie samodzielnie 1 fotografii (barwnej lub czarno – białej), związaną z hasłem: „Dziecko w obiektywie”. Uczestnik miał wykonać fotografię – formatu : 20×30 cm (A4) – portretową, rodzinną, plenerową, której bohaterem będzie dziecko.

Prace konkursowe ( 80), oceniali jurorzy w następującym składzie: Pani Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, Pani Magdalena Misiorowska z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Pani Joanna Nieroda – Dyrektor Wydziału Parku Naukowo – Technologicznego i Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, Ks. Robert Ryba – redaktor Radia „FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej.

Jury dokonało oceny według następujących kryteriów:- zgodność z tematem konkursu,- ciekawe rozwiązania i ujęcie tematu,- oryginalność i estetyka pracy,- technika wykonania.

Wyniki konkursu:

Szkoła podstawowa klasy VI – VIII

I miejsce – Milena Karnas – Zespół Szkół Publiczna, Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej

I miejsce – Emilia Such – Szkoła Podstawowa w Pawłokomie

II miejsce – Karolina Kotula – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim

II miejsce – Natalia Głodowska – Zespół Szkół, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej

III miejsce – Jakub Kurcoń – Szkoła Podstawowa im. Ojca św. Jana Pawła II w Baryczy

III miejsce – Oliwia Klimak – Zespół Szkół im. ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu

Wyróżnienia:

Małgorzata Szymczycha – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce

Blanka Szmuc – Zespół Szkół w Malawie

Maciej Lorenc – Zespół Szkół w Niebocku

Patrycja Węgrzyn – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzyskach

———————————————————————————————————

Szkoła ponadpodstawowa

I miejsce – Krzysztof Krzywiński – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

I miejsce – Mateusz Pustelnik – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

II miejsce – Kamil Mioduchowski – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

II miejsce – Małgorzata Kubicka – Zespół Szkół Techniczno–Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie

III miejsce – Franciszek Chruszcz – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

III miejsce – Daria Kijowska – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Wyróżnienia:

Aleksandra Gierula – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Weronika Dziechciarz – Zespół Szkół w Tyczynie

Albert Szymański – Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie

Nagrody dla wszystkich nagrodzonych zostały ufundowane m.in. przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie oraz Członka Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Pana Jana Sieńko.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom już teraz serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystą galę finałową galę konkursową w dniu 13.04.2023r. na godz. 10.00 do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

fot. ZSZ w Dynowie