Debata „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Rzeszowskiego?”

Debata „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Rzeszowskiego?”

W dniu 22 kwietnia 2023 r. Fundacja Misji Obywatelskiej zorganizowała na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale debatę pod nazwą: „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Rzeszowskiego?”, której jednym z gości był Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, obejmując dodatkowo wydarzenie patronatem honorowym.
Celem projektu jest wzrost zaangażowania mieszkańców Podkarpacia, a zwłaszcza Powiatu Rzeszowskiego, organizacji pozarządowych, społecznych w życie publiczne i obywatelskie w regionie. 

Podczas panelu Starosta Rzeszowski podkreślił, że Powiat Rzeszowski jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się powiatów w Polsce, który może pochwalić się m.in. jedną z największych ilości wydawanych pozwoleń na budowę, napływu mieszkańców czy rozwijającym się na jego terenach atrakcyjnego dla inwestorów Parku Naukowo-Technologicznego – „Dworzysko” w Rzeszowie. Z kolei Pan Robert Pieszczoch – Dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zapewnił, że jest spokojny o przyszłość powiatu, gdyż widzi stale rozwijający się sektor rolnictwa w naszym regionie, a ilość zarejestrowanych gospodarstw stale rośnie. Głos zabrał także Krzysztof Jarosz – prezes zarządu PSGK Sanok, który przybliżył słuchaczom wizję najbliższych lat związaną z inwestycjami dotyczącymi technologii wodorowej. Swoją troskę o przyszłość najmłodszego pokolenia w kwestii ekologii wyraziła także Pani Elżbieta Zielińska – członek Rady Miejskiej w Boguchwale. Na koniec debaty – Starosta Rzeszowski zapewnił wszystkich o planach inwestycji drogowych z zakresu poprawy infrastruktury drogowej, skupieniu się na kwestii opieki medycznej oraz tworzeniu “zielonych” miejsc rekreacyjnych w powiecie rzeszowskim.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część wydarzenia jakim była uroczysta gala rozdania nagród w Gminnym Konkursie Piosenki Ekologicznej objętej honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego – Józefa Jodłowskiego.
Konkurs został podzielony na III kategorie wiekowe:
– uczniowie szkół podstawowych z klas I – III,
– uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI,
– uczniowie od klas VII do lat 16.

Po uhonorowaniu laureatów konkursu, można było usłyszeć koncert finalistów i wyróżnionych uczestników. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problemy ochrony środowiska, piękno naszego regionu oraz prezentacja umiejętności wokalnych biorących udział w konkursie uczniów.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.